Do czego nadają sie drożdże BL...

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Do czego nadają sie drożdże BL...

Post autor: Spawacz » 28 kwie 2019, 8:25

A mój eksperyment z BL polegał na utrzymywaniu temperatury pracy na krytycznym poziomie ich tolerancji, czyli blisko 40 a czasem 41*C w zacierze zbożowym. Odniosłem wrażenie, że znacznie mniej przedgonu pojawiło się podczas destylacji, czas pracy z zacierem 2 dni, czyli o połowę szybciej niż standardowa procedura. Zadałem też BL do melasy, tu jednak nie utrzymywałem wysokiej temperatury a jedynie spadek Blg. Wg mojego cukromierza fermentacja zatrzymała się na 5-4 blg na plusie. Chciałbym jeszcze BL zapodać do gęstego nastawu owocowego i utrzymywać temperaturę na poziomie 40*C, ale to koniec kwietnia więc na jakieś dzikie owoce jeszcze czas.

Awatar użytkownika
doctore
Posty: 517
Rejestracja: 05 mar 2018, 12:20
Lokalizacja: 3 city

Do czego nadają sie drożdże BL...

Post autor: doctore » 28 kwie 2019, 9:51

Tak na marginesie to słyszałem, że przed zapodaniem drożdży melasę dobrze jest zakwasić kwaskiem i wtedy jest nawet szansa zejścia do 0 :bezradny:

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Do czego nadają sie drożdże BL...

Post autor: Spawacz » 28 kwie 2019, 9:56

Pewnikiem i może tak by było :icon_abaras: , ale skoro w melasie jest 45% dobrej słodyczy to co wyleci z rury jak przerobi te cukry niedobre :krzyk: strach myśleć :boje_sie: .

Awatar użytkownika
doctore
Posty: 517
Rejestracja: 05 mar 2018, 12:20
Lokalizacja: 3 city

Do czego nadają sie drożdże BL...

Post autor: doctore » 28 kwie 2019, 10:11

I tak i tak destylat z melasy potrzebuje czasu i obróbki aby stać się pijalnym więc jak nie spróbuje się to nie będziemy wiedzieć a być może będzie to z dobrym skutkiem więc co? Szable w dłoń i do dzieła Obrazek

Awatar użytkownika
Spawacz
Posty: 439
Rejestracja: 27 lut 2018, 13:27
Lokalizacja: zach-pom

Do czego nadają sie drożdże BL...

Post autor: Spawacz » 28 kwie 2019, 11:56

doctore pisze:
28 kwie 2019, 9:51
Tak na marginesie to słyszałem, że przed zapodaniem drożdży melasę dobrze jest zakwasić kwaskiem i wtedy jest nawet szansa zejścia do 0 :bezradny:
:icon_abaras: A czy dysponujesz dodatkowymi informacjami ile to dobrze zakwasic ? Kierowac sie smakiem czy kolorami paskow do mierzenia ph? :bezradny: W zasadzie to tolerancja na kwasne środowisko najprawdopodobniej obowiazuje w swiecie drożdży rownież. :palacz:

Awatar użytkownika
doctore
Posty: 517
Rejestracja: 05 mar 2018, 12:20
Lokalizacja: 3 city

Do czego nadają sie drożdże BL...

Post autor: doctore » 09 maja 2019, 10:22

Spawacz pisze:
28 kwie 2019, 9:56
Pewnikiem i może tak by było :icon_abaras: , ale skoro w melasie jest 45% dobrej słodyczy to co wyleci z rury jak przerobi te cukry niedobre :krzyk: strach myśleć :boje_sie: .
Spawacz pisze:
28 kwie 2019, 9:56
:icon_abaras: A czy dysponujesz dodatkowymi informacjami ile to dobrze zakwasic ? Kierowac sie smakiem czy kolorami paskow do mierzenia ph? :bezradny: W zasadzie to tolerancja na kwasne środowisko najprawdopodobniej obowiazuje w swiecie drożdży rownież. :palacz:
Już wiem co nie co.
Na 25 l roztworu melasy o początkowym 18 Blg dodaje się łyżeczkę kwasku lub tyle aby osiągnąć Ph w granicach 3,8 -4,5.

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie