Mechaniczne rozdrabnianie owoców pod nastaw.

defacto

Mechaniczne rozdrabnianie owoców pod nastaw.

Post autor: defacto » 04 sie 2018, 18:47

Witam.
Założyłem ten temat, gdyż mam mały problem.
Do rozdrobnienia śliwek pod nastaw, użyłem nowego mieszadła ocynk na wiertarkę. Wcześniej wymyte i wyparzone etc. Zrobiłem dwa nastawy po ok 13kg owoców w 25l wiadrach. Do śliwek dodałem ok.3l wody o temperaturze ok.80st.C i po 2kg cukru do każdego z nastawów. Po ok6-7 minutach mieszania, śliweczki w 1wszym, nastawie ładnie się rozciapały ale mieszadło straciło połysk i zmatowiało. Po prostu wytarło się w tym nastawie.
Pytanie:
Czy muszę raczej zasilić mumina tym nastawem, czy jeszcze nada się do dalszej obróbki termicznej? :icon_abaras:
Mam pewne obawy, spotkałem się z takim problemem po raz pierwszy. Dlatego też proszę o wskazówki.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zalobik
Klub Chlora
Posty: 242
Rejestracja: 20 mar 2018, 6:12

Re: Mechaniczne rozdrabnianie owoców pod nastaw.

Post autor: zalobik » 04 sie 2018, 23:04

Poniekąd jestem odpowiedzialny za ten ocynk, bo to ja Ci podsunąłem to nieszczęsne mieszadło. Używam takiego mieszadła od kilkunastu sezonów i ocynku na mieszadle nie zostało zbyt wiele. Czy go wypiłem, szczerze wątpię, lecz gdyby nawet, to jak sądzę nie zaszkodził mi bardziej niż inne związki zawarte w alkoholu. Bez wątpienia ocynk poddany wysokiej temperaturze np. podczas wypalania hydroforu na wędzarnię, jest toksyczny, ale w temperaturach, w których pracujemy raczej pozostaje nieszkodliwy. Jeżeli jednak ma Ci to spędzać sen z powiek, to śmiało zasilaj mumina lub oddaj komuś ten towar. Z tego co czytam paru chętnych jest, więc ja się pewnie nie załapię, a szkoda. Pozdrawiam
"Teoretycznie, nie ma różnicy między teorią a praktyką, ale w praktyce jest" Y.B

Awatar użytkownika
wiking
Posty: 85
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:43

Re: Mechaniczne rozdrabnianie owoców pod nastaw.

Post autor: wiking » 08 sie 2018, 22:28

U mnie w pierwszym zacierze z mieszadła zjadło cały ocynk alkohol wypiłem i żyję a mieszadło służy do dzisiaj :daumenhoh
Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie