Zacieranie na lenia za pomocą enzymów

Awatar użytkownika
wiking
Posty: 85
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:43

Zacieranie na lenia za pomocą enzymów

Post autor: wiking » 27 mar 2018, 11:38

Zacieranie na lenia za pomocą enzymów. Stosunek śruta/woda 1/3. Do fermentatora wlewam wodę o temperaturze +/- 95 stopni (80 stopni w przypadku zacierania kukurydzy) wraz z enzymem upłynniającym. Wsypuję śrutę i mieszam dokładnie wiertarką z mieszadłem, zostawiam tak napełniony fermentator do ostygnięcia. Po kilku godzinach mieszanina ma temperaturę, około 65 stopni, wtedy dodaję enzym scukrzający i w przypadku zacierania żyta enzym redukujący lepkość. Po ostygnięciu zacieru do temperatury 30 stopni dodaję drożdże. Proces również można skrócić, dodając na początku mniej gorącej wody i po wymieszaniu wody ze śrutą uzupełnić wodą zimną uzyskując od razu temperaturę 65 stopni potrzebną do zadania enzymu scukrzającego, po 1-2 godzinach studzenie (wanna, mróz, chłodnica) i sypiemy drożdże. Ot i wszystko.
Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

EdwardBiade
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2019, 7:09
Lokalizacja: Zimbabwe
Kontakt:

Zacieranie na lenia za pomoca enzymow

Post autor: EdwardBiade » 24 mar 2019, 1:20

Witam mam taki pomysł i proszę o ocenę. Mam robić zacier. Zazwyczaj zacieram w stosunku 1:3,5śruta:woda. A gdybym zrobił zacieranie w stosunku 1:2,5 dzięki czemu ugotuje więcej zboża na raz a później uzupełnił zimna woda w pojemniku fermentacyjnym do stosunku 1:3,5 dzięki czemu miałbym szybsze schłodzenie. Chciałem nie zacierać na lenia tym razem tylko zrobić inaczej.


WysЕ‚ane z iPhone za pomocД… Tapatalk

Awatar użytkownika
wiking
Posty: 85
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:43

Re: Zacieranie na lenia za pomocą enzymów

Post autor: wiking » 27 mar 2019, 21:14

Czytałeś uważnie mój post, bo nie wiem o co ci chodzi.
Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie