Muszki owocówki

Awatar użytkownika
wawaldek11
Posty: 571
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Muszki owocówki

Post autor: wawaldek11 » 27 wrz 2023, 16:35

Chcę się podzielić może i bzdurnymi wnioskami z eliminacji znanych nam dobrze muszek.
Zwalczam je w tradycyjny sposób: do szklanki trochę płynu do naczyń, octu i wody. Jak już gęsto, to cedzę i płyn dalej używam.
W pracy sobie spijam odstaną (starzoną :2smiech ) wodę z miodem, która sobie zazwyczaj stoi w kubku na zapleczu. Jak pojawiają się muszki, to obok stawiam taki sam kubek z miksturą wzbogaconą miodem. I topią się - w swoim kubku, ale w moim też :zły: Analizuję jaka jest różnica między kubkami oprócz nęcącego je octu? Jest! W moim jest łyżeczka. No to włożyłem łyżeczkę do muszkowego kubka. Następnego ranka patrzę - u mnie dwie, a w tym drugim czarno :hura: I tak już od kilku dni. Mam swoje przypuszczenia dlaczego tak się dzieje, ale nie jestem pewny i nie powiem :2smiech

psychonauta
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2023, 9:29

Re: Muszki owocówki

Post autor: psychonauta » 20 paź 2023, 12:44

To ciekawe obserwacje dotyczące walki z muszkami owocówkami, ale nie jestem pewien, czy wkrótce dowiemy się, dlaczego łyżeczka przyciąga je w takim stopniu. Jeśli masz jakieś hipotezy lub teorie na ten temat, z pewnością warto byłoby się nimi podzielić i przeprowadzić eksperymenty, aby sprawdzić, czy twoje przypuszczenia są trafne.

Muszki owocówki są zazwyczaj przyciągane do cieczy, zwłaszcza tych zawierających cukry, octy czy alkohole, dlatego płyn do naczyń z octem przyciąga je do szklanki. Może łyżeczka ma zdolność gromadzenia większej ilości substancji, które przyciągają muszki, lub może po prostu stanowi dla nich dodatkowe miejsce do siedzenia.

Jeśli jesteś zainteresowany zrozumieniem dokładniej, dlaczego to się dzieje, możesz przeprowadzić dalsze eksperymenty, manipulując różnymi czynnikami i obserwując reakcje muszek. To może być ciekawe doświadczenie naukowe, które pozwoliłoby lepiej zrozumieć zachowanie tych owadów.



____________________________
https://abonamentdedyczne24.pl/ranking-abonamentow-med

Awatar użytkownika
wawaldek11
Posty: 571
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: Muszki owocówki

Post autor: wawaldek11 » 20 paź 2023, 16:56

Więcej eksperymentów nie planuję - wystarczy, że ten sposób jest skuteczny.
Wg mnie łyżeczka ma dwa działania: miejsce do siedzenie, a raczej do zjeżdżania :2smiech i drugie - co jakiś czas mieszam łyżeczką zamaszyście, żeby zwilżyć ścianki kubka i samą łyżeczkę. To powoduje intensywniejsze wydzielanie nęcących zapachów.
A Ty masz jakieś ciekawe obserwacje poza zaserwowaniem nam reklamy? Nick jest obiecujący. Ale admin powinien skasować post.

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie