Pączki

Awatar użytkownika
chwilka69
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Pączki

Post autor: chwilka69 » 08 lut 2021, 18:08

Witam, w związku że za trzy dni jest tłusty czwartek to może przepis na pączki które robię i są pyszne.
Otóż jest to przepis na dużo bo jak robić to dużo bo tłusty czwartek :cwaniak:
Potrzebujemy:
Kilo mąki wrocławskiej
Około 2 szklanki mleka
8 żółtek
7 łyżek cukru
50 gr drożdży świeżych
100 gr margaryny
Szczypta soli lub dwie
Do smażenia najlepiej smalec ale jak nie mamy to około półtora litra oleju rzepakowego.
Nadzienie wedle uznania, ja stosuje marmoladę z dzikiej róży.
Pomadę robimy z cukru pudru i odrobiny wody lub sypiemy samym cukrem pudrem.
Ok to zaczynamy, robimy zaczyn z drożdży,pół szklanki mleka, łyżki cukru i około 3 łyżki mąki i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Resztę mąki wsypujemy do miski, dodajemy sól,żółtka, cukier i roztopioną wcześniej margarynę. Zaczyn jak podrośnie do dodajemy do reszty składników i mieszamy. Wyrobione ciasto będzie delikatnie przyklejać się do rąk ale to ok. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na około godzinę. Po wyrośnięciu na stół i wałkujemy i wycinamy kubkiem lub szklanką krążki dosyć grube, na około 2 cm. Są różne szkoły nadziewania, można odrazu na krążki dać łyżeczkę nadzienia i zlepić. Odkładać zlepieniem na spód i czekać jak podrośnie, około 30 minut. Drugie wyjście to dać nadzienie po usmażeniu, najlepiej strzykawką dużą. Proponuję pierwsze wyjście. Smażymy na rozgrzanym smalcu lub oleju po około 3 minuty na stronę. Jak szybko się zrumienią to może być że olej jest za gorący, najlepiej około 180 stopni. Pomadę nakładamy zaraz po usmażeniu, polecam dać skórkę kandyzowaną na pomadę. Można zamiast pomady dać czekolady roztopionej lub posypać cukrem pudrem. Życzę smacznego i jakby ktoś potrzebował fotki co i jak się po kolei robi to służę pomocą bo będę robił w czwartek rano :cwaniak:

Awatar użytkownika
Zielonka
Posty: 59
Rejestracja: 20 sie 2018, 21:30

Re: Pączki

Post autor: Zielonka » 08 lut 2021, 20:32

Te fotki by sie też mogły tu znaleźć dla potomności

Awatar użytkownika
chwilka69
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Pączki

Post autor: chwilka69 » 08 lut 2021, 20:35

Fotki będą w środę, teraz zimą można zwiększyć ilość drożdży z 50 gr do 75 gr bo jednak jest trochę chłodniej

Awatar użytkownika
Psotamt
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2020, 14:54

Re: Pączki

Post autor: Psotamt » 09 lut 2021, 20:48

Właśnie dziś skonsumowałem: 2 gorące, 2 ciepłe. No poezja :Odance3
:icon_cooking: moja LP, ja tylko konsumowałem. :oklasky: dla Niej :mniam:

Awatar użytkownika
chwilka69
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Pączki

Post autor: chwilka69 » 11 lut 2021, 22:32

Witam, proszę o komentarze kto korzystał z przepisu i co zmienił i jak smakowało

Awatar użytkownika
freek
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:52

Re: Pączki

Post autor: freek » 12 lut 2021, 22:26

Siema, ja robiłem oczywiście, w środę wieczorem i z tego przepisu wyszło mi 49 szt, wycinałem kółka taką szklanką drinkówką czyli nie małą i paczki mniejsze o pół niż sklepowe ale oczywiście to nie wada, małe swój urok mają. Następnym razem wytnę aby były większe i tyle.
Natomiast smakowo to bajeczka, z dżemem różanym sa zajebiste, smakowały wszystkim i mało było także mocno polecam przepis i robić nie bać się bo spieprzyć sie po prostu nie da.
W pieczeniu natomiast niektóre nie chciały sie obrócić na druga stronę do pieczenia albo zaraz wracały po przekręceniu- sądzę, że to środek ciężkości związany z umiejscowieniem nadzienia.
Zmieniłem tyle ze do pomady dodałem soku z cytryny bo nie miałem skórki kandyzowanej i było git. Jedynie ta pomada choć bardzo gęsta jakoś swobodnie spłynęła z pączków (a polewałem już wystudzone), wiec zrobiłem to.na 2 razy i malina!
Także robić Panowie i Panie i nie bać się nic!
Polecam
Dzięki @chwilka69

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie