Pieczyste

Awatar użytkownika
wawaldek11
Posty: 569
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Pieczyste

Post autor: wawaldek11 » 29 paź 2020, 11:09

Żeby trochę urozmaicić monotonne menu popełniłem roladę z boczko-żeberek(bez kości) z dzika. Farsz: karkówka 800g i kurzęcina 300g. Połeć zamarynowałem w warzywach pokrojonych - lepsze byłyby potarkowane, czosnek, sól, pieprz, zioła ulubione. Po związaniu piekłem ponad trzy godziny w temp. 130*C. Trochę za długo, bo dziczek był młody. Następnym razem roladę ułożę szwem do dołu, bo mi się trochę rozszedł. Mimo, że dziczyzna powinna być chuda, wytopiło się sporo smalcu. Przy pieczeniu mięsiw w rękawie uzyskujemy trochę bulionu, wywaru, który używamy do sporządzania ciemnych sosów.
Załączniki
dzikunowa połeć rolowana.jpg
dzikunowa połeć rolowana (2).jpg

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 650
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Pieczyste

Post autor: kamilpl82 » 29 paź 2020, 13:29

Jakiś czas temu zrobiłem coś podobnego tylko że z świniaka a farszem były podroby drobiowe, niestety u mnie w domu tylko ja takie rarytaski jadam.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

Awatar użytkownika
wawaldek11
Posty: 569
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: Pieczyste

Post autor: wawaldek11 » 29 paź 2020, 15:04

Ja też na ogól sam takie spożywam - Żonka na początku popróbuje ze smakiem, ale na drugi dzień już nie. Bo chyba danie mało wykwintne jest :2smiech Fakt - wygląda sięrmieżnie. Dzieci też nie próbują nawet - chyba, że nakłamię :2smiech

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 650
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Pieczyste

Post autor: kamilpl82 » 29 paź 2020, 19:50

Nie wiedzą co dobre :bezradny: , i pewnie za tłuste, dla większości :angry7
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

Awatar użytkownika
Ziojo
Posty: 54
Rejestracja: 23 cze 2020, 5:43

Re: Pieczyste

Post autor: Ziojo » 29 paź 2020, 20:57

:mniam: Jakie tłuste, to prawie samo chude :oklasky: ja swojego czasu ładowałem boczkowa Rolade z karkówka w środku, ale po kilku razach stracilem na to apetyt, musiałbym z innej reki niz moja spróbować :mniam:

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie