Porterówka dla zoor-a

Awatar użytkownika
Młody 34
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2021, 20:52
Lokalizacja: Królowa Wola

Porterówka dla zoor-a

Post autor: Młody 34 » 02 lut 2022, 21:11

Składniki
30g rodzynek
150g cukier trzcinowy
3 goździki
3 ziarna ziela angielskiego
2 butelki portera po 330ml
25-35 espresso zaparzonego zimnego
50g miodu płynnego
10g cukier waniliowy
0.5spirytus 96%
200g woda mineralna niegazowana
Przygotowanie
Cukier trzcinowy,goździki,ziele angielskie zmielić grubo. Przesypać do garnka i dodać piwo , espresso,miód i cukier waniliowy.Podgrzewac aż cukier się rozpuści .pianę zebrać i wyrzucić. Resztę przelać do słoja .Dodać spirytus i wodę wymieszać.Dodac do słoja rodzynki ,odstawić na dwa dni w ciemne miejsce .przefiltrować . Po jakimś czasie można znowu zlać znad osadu jak zrobi się klarowna.

Awatar użytkownika
wawaldek11
Posty: 571
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: Porterówka dla zoor-a

Post autor: wawaldek11 » 02 lut 2022, 22:06

Strasznie dobra musi być porterówka z powyższego przepisu - taki skład :oklasky:
Ja robię prościutką: 1,5l 96% , 5 porterów żywca(0,5l), dwie torebki cukru wanilinowego i ze dwie szklanki cukru. To jest przepis podstawowy i w zależności od sytuacji czasem są drobne zmiany - zamiast jednego portera daję karmi, z cukrem też różnie, przeważnie więcej bo lubię słodko; ze spirytusem śliwkowym (powywarowa śliwowica) jest niezła. Po dłuższym czasie wytrąca się porterowy osad - czasem zlewam czyste, ale częściej zamieszam, no chyba, że już gluty się porobią, to filtrowanie. Celuję w 30 -35%.
Jeśli są pytanie, to proszę śmiało w temacie :okok:

Awatar użytkownika
kamilpl82
Posty: 653
Rejestracja: 01 mar 2018, 15:22
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Porterówka dla zoor-a

Post autor: kamilpl82 » 04 lut 2022, 17:39

Ja do swojej porterówki dodaje suszonych śliwek wędzonych, dają fajne efekty smakowe.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

https://www.alkoholeforum.pl

ODPOWIEDZ
kuchnie warszawa opinie